Понедельник, 13.05.2024, 10:54Главная | Регистрация | Вход

Меню сайта

Категории раздела

Мои статьи [16]
Деревяные дома срубы [7]
Деревянные дома уже очень популярны в Европе, там каждый стремится к жизни в натуральной среде. Деревянные дома - это приятный натуральный запах, солнечный цвет, естественная атмосфера, а не просто жилье. В деревянном доме настроение улучшается, также в доме из бруса легче дышится и люди меньше болеют. Деревянные дома эффектно выглядят как на природе так и заметно украшают серые городские пейзажи. Выбирают дома из бруса, если хотят жить уютно .
Камышовые крыши и кровли [0]
Камышовые крыши становятся все более популярными в нашей стране, медленно отодвигая на второй план традиционные виды кровельных покрытий. Каждый заказчик, выбирая материал для кровли, стремится обеспечить зданию наиболее прочную и качественную защиту от погодных явлений. Кроме того, немаловажную роль при выборе играют такие качества как практичность, долговечность и эстетичность. Камышовые крыши, во-первых, как нельзя лучше отвечают перечисленным требованиям, а во-вторых, имеют ряд дополнительных преимуществ, которые, несомненно, выделяют их среди других видов крыш.
Межвенцовый утеплитель [12]
Межвенцовый утеплитель(уплотнитель для сруба дома) при производстве наших щелевых утеплителей, межвенцовый утеплитель не используются очесы, обрезания и другое низкокачественное сырье, а лишь натуральное волокно льна и джута высокой меры очистки!Межвенцовый утеплитель для срубов домов ,котеджейс бань.

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Ленточная пакля

LEINOS

Инструмент

mebelcompany

Конопатка

Каталог статей
Главная » Статьи » Мои статьи

Інтервью газети "Деревообробник"

 „Прагну відродити старовинні карпатські традиції дерев’яного домобудування”

Гори завжди манять людей якоюсь чарівною і незвіданою силою. Той, хто хоча б раз тут побував, уже ніколи не забуде відчуттів, які виникають при спогляданні чарівних краєвидів. Проїжджаючи гірською дорогою через населені пункти, мимоволі ловиш себе на думці, що в ці гірські пейзажі ну аж ніяк не вписуються цегляні будинки. Їхні дерев’яні „сусіди”, які останнім часом з’являються як гриби після дощу, милують око подорожнього і манять завітати до них. Розумієш, що ці дерев’яні помешкання, окрім яких ще століття тому інших тут й не було, доповнюють красу Карпатських гір і додають їм колориту. З Русланом Кутом, одним із майстрів дерев’яного домобудування, ми зустрілися саме у мальовничій карпатській місцевості і він люб’язно погодився нам розповісти про справу, якою займається більше 2-ох років.

– Нині є багато приватних підприємств, особливо в Карпатському регіоні, – розповідає Руслан Кут, – які будують дерев’яні будинки. Це пов’язано із багатьма чинниками, основними з яких є два: по-перше, Карпати – це великі запаси високоякісної сировини, по яку не потрібно далеко їхати, а, по-друге, – це туристичний регіон. Дерев’яні будинки дуже популярні серед туристів, кількість яких постійно зростає.

Ще одним чинником різкого збільшення кількості підприємств є наявність людей, які хочуть мати свій власний дерев’яний будиночок і готові вкласти в нього немалі кошти. Але на жаль не всі підприємці дотримуються давніх способів будівництва, які використовували наші предки, а їхні будинки, між іншим, стояли по 200 і навіть 300 років. Тому ми прагнемо відродити забуті традиції і поєднати їх із сучасними технологіями дерев’яного домобудування. Сприяє цьому відродженню те, що в нашому регіоні збереглося багато стародавніх будинків, які ми відвідували і вивчали їх особливості.

– А з чим пов’язане ваше захоплення дерев’яним домобудуванням?

– Напевно, в мене це, як кажуть, „у крові”. Мій прадід з Косівщини, яка славиться деревяними виробами у всьому світі був відомим майстром із виготовлення дерев’яних будинків та інших видів робіт по дереву, мабуть, це відіграло певну роль у виборі професії, хоча за спеціальність зовсім інша.  

Своє захоплення дерев’яним домобудуванням я почав втілювати при будівництві власного будинку, який будували не зовсім кваліфіковані спеціалісти. Сталося так, що будинок вони побудували швидко та неякісно. Прийшлось багато змінювати власними силами та дізнаватися про всю технологію будівництва.Тоді я зрозумів, що якщо є будівельники, які будують не якісно , то зможу це зробити набато краще  для інших людей які хочуть отримати якісний деревяний будинок.

Під час будівництва власного будинку ми не використовували жодних синтетичних засобів. Тільки з природних матеріалів ми спорудили не лише екологічно чистий, а ще й теплий і довговічний будинок. І нині у всіх будинках, які зводимо ми використовуємо тільки природні матеріали.

Про які саме матеріали ви говорите?

– Перший – це лляна олія, яка є природним антисептиком. Її використання забезпечує довговічність деревини і зберігає її природну красу. Олія захищає деревину від води і жуків й запобігає появі плісняви, синяви, а також гниттю деревини. Окрім того, оброблена лляною олією деревина набуває приємного матового відтінку, та підкреслює текстуру самого дерева..

Другий – лляна пакля (льоноватин). Її ми використовуємо для ущільнення шпарин, які виникають між колодами і брусами як під час монтажу, так і при всиханні. Цей матеріал має хороші теплоізоляційні характеристики і на 100% складається із льоноволокна.

– Лляну олію ви купуєте чи виготовляєте самі?

– Зараз ми виготовляємо її самостійно, але раніше купували в Білорусії. Останнім часом у нас є змога виготовляти лляну олію не тільки для власних потреб, а й продавати іншим, зацікавленим в даній продукціїлюдям. Насамперед це власники деревяних будинків, та будівельники . Попит на цей продукт постійно зростає, адже люди потроху починають розуміти переваги використання натуральних матеріалів.

Хочу сказати, що цей матеріал не є якимось ноу-хау, адже лляна олія відома досить давно і саме її використовували наші предки для захисту своїх будинків. На її основі колись виготовляли всім відому „Оліфу”, яка містила 85% лляної олії.

Більшу інформацію про лляну олію можна отримати в інтернеті на сайті www.paklalon.at.ua

– Ви обробляєте цією олією кожен елемент окремо чи вже готовий будинок?

Ми обробляємо як кожен елемент окремо, так і повністю складений будинок. Річ у тому, що для кращого захисту олією потрібно покривати всю поверхню колоди чи бруса, а зробити це у складеному вигляді неможливо. Тому в процесі монтажу ми обробляємо олією тільки ті частини колод, які контактують між собою (пази, чашки і верхня частина колоди).

Після монтажу будинок потрібно один або два рази обробити лляною олією: один раз – якщо планується додаткова обробка деревини морилкою чи лаком. Якщо ж додаткової обробки не буде, то тоді потрібно обробляти деревину олією двічі. При першому нанесенні однієї літри олії достатньо для обробки 7 м2 поверхні (з урахуванням обробки пазів), а при другому – 11 м2.       За технологїєю, для кращого проникнення в деревину перед нанесенням олію потрібно нагріти до температури 45–50˚С, тоді вона проникає на глибину 3–4 мм. Термін висихання 12-24год. Памятаймо, що чим більше сохне олія тим краще для дерева!

Окрім екологічності, ще однією перевагою лляної олії є її вартість: вона дешевша від відомих хімічних антисептиків на 5 і більше гривень. Однак я вважаю, що визначальною є не на вартість лляної олії, а саме її екологічність, та природній єфєкт захисту.

– Пане Руслане, а для теплоізоляції будинку ви використовуєте тільки один вид льоноватину?

– Ні, льоноватин є двох видів і кожен використовують у певній конструкції. Так, для будинку із профільованого бруса чи оциліндрованої колоди використовують лляну паклю товщиною 2–2,5 мм, а для будинків побудованих у „дикому стилі” (вручну оброблені колоди чи бруси) потрібно використовувати паклю товщиною 8–11 мм. Це пов’язано з тим, що при ручній обробці між колодами чи брусами утворюються значно більші щілини ніж при механічній. Лляну паклю у вигляді стрічки, рулону і тюка ми постачаємо з Білорусії. Пакля у вигляді стрічки і рулону призначена для використання безпосередньо в процесі будівництва будинку. При правильному підборі ширини стрічки чи рулону її просто вкладають на колоду і зверху кладуть інші колоди. При цьому немає необхідності „знімати звиси” паклі по ширині колоди. Хоча інколи під час будівництва спеціально вкладають паклю більшої ширини ніж потрібно, щоб у майбутньому полегшити процес конопачення.

Пакля у вигляді тюків призначена саме для виконання робіт з конопатки. Її зручно використовувати, бо від тюка можна відривати шматки довільної потрібної форми, що полегшує роботу. Звичайно краще здійснювати конопачення тоді, коли при будівництві було використано паклю більшої ширини. В такому випадку ми просто загинаємо звиси в щілину і забиваємо їх туди дубовими кілками. Зазвичай, ми проводимо конопатку за 1,5–2 роки після будівництва будинку, тому в цьому випадку господарям доводиться весь цей час жити в домі із стін якого звисає пакля. Не всі погоджуються на таке: тоді доводиться конопатити використовуючи паклю із тюків.

– Льон – це природний матеріал, який руйнується під дією вологи. Ви обробляєте його якимись речовинами, щоб не допустити гниття?

– Це дуже важливе питання, адже для карпатського регіону характерна висока вологість повітря, що може спричинити пліснявіння льону – тоді доведеться виконувати складне повторне конопачення будинку. Допомагає запобігти цьому процесу правильне укладання паклі і колод а також обробка пазів лляною олією. За п’ять років, упродовж яких я спроруджую дерев’яні будинки, ще не було жодного такого випадку.

Скажу, що, окрім льону ми інколи використовуємо такий матеріал, як джут, який за своїми властивостями і будовою є, якщо так можна сказати, індійським аналогом льону. Джут, як і льон, забезпечує хорошу вентиляцію будинку. Обидва ці матеріали мають властивість „дихати”. Але через витрати на доставку з Індії він є дорожчим від лляної паклі.

– Чому білоруський льон, а не український?

– Річ у тому, що зараз в Україні вирощують не так вже й багато цієї рослини. Але це не головна причина. Останнім часом близько 70% вирощеного у нас льону вивозять за кордон, а той мізер, що залишається, майже увесь використовують для виробництва тканин і ниток. Тому й доводиться завозити його з Білорусії.

– Скажіть, пане Руслане, хто найчастіше є вашими замовниками?

– Серед наших замовників – переважано приватні підприємці, які будують будинки як особисто для себе (для проживання чи відпочинку), так і з комерційною метою: для проживання і відпочинку туристів.

– То, можливо, серед ваших клієнтів є й так звані VIP-персони?

– Ні, поки що ми не будували будинків для відомих політиків чи зірок, але сподіваємося, що колись доведеться. Такий аргумент, як будівництво будинків для відомих осіб часто з метою  реклами використовують нові підприємства, які швидко хочуть завоювати певну частку ринку, але перевірити достовірність цієї інформації досить важко, а часто і неможливо.

Ми ж чинимо інакше. Нашому потенційному замовникові ми показуємо споруджені нами будинки, надаємо йому контакти їхніх власників, а за можливості – самі організовуємо їхню зустріч. Це справляє на людину значно сильніше враження ніж факт будівництва будинку відомій особистості. Адже у нашому випадку людина може сама побачити нашу роботу, походити по будинку, „помацати” його, поспілкуватися з власниками і таким чином оцінити його якість, яка, на мою думку, є головним фактором при виборі дерев’яного дому.

Торік ми взяли на роботу людину, яка розробляє проекти будинків і всю конструкторську документацію на індивідуальні замовлення. Також наш фахівець розробляє дизайн будинків і проектує архітектуру ландшафту. Це дало нам змогу швидше і краще задовольняти потреби наших клієнтів.

– Розкажіть, будь ласка, про процес спорудження дерев’яного будинку.

– Сам процес спорудження будинку починається безпосередньо на будівельному майданчику, куди доставляємо куплені нами колоди чи бруси. Нарізання чашок, торцювання колоди й інші монтажні операції ми виконуємо безпосередньо на майданчику. Формування чашок виконуємо механічним і ручним методом.

Для формування чашок механічним методом використовуємо „імексівський” чашконарізний верстат ВЗ-1. Перевагою використання цього методу є щільне прилягання колод у зоні чашки. При будівництві „дикого зрубу” чашки ми формуємо за допомогою пили і сокири. Річ у тім, що в цьому випадку досить складно підбирати діаметри фрез і їх потрібно майже після кожної чашки змінювати. Це пов’язано із неоднаковим діаметром колоди по довжині. З „диким” потрібно працювати „ по-дикому”.

– Які будинки найбільше популярні?

– На сьогодні співвідношення між будинками із „дикого зрубу” і оциліндрованої колоди приблизно однакове – 50:50. У виборі типу будинку все залежить від смаку замовника. Одному подобається будинок із оциліндрованої колоди (профільованого бруса), бо там усе рівненьке, однакового розміру, а іншому – із „дикого зрубу”, бо він більш наближений до природи і старовини.

– пане Руслане, а чи не плануєте ви відкрити власний цех для дерев’яного домобудування?

– Ми плануємо цього року обладнати власний цех з виготовлення оциліндрованих колод і профільованого бруса. Перш за все, ми хочемо придбати стрічкову пилораму, а потім ще декілька інших верстатів, які дадуть змогу виготовляти потрібну нам продукцію. Окрім того, цього року ми плануємо досить активно розвивати напрям торгівлі лляною паклею і олією, а також виготовляти лісо- і пиломатеріали не для власних потреб. Але нашим пріоритетним напрямком все-таки залишається дерев’яне домобудування.

Розмовляв Любомир КОВАЛЬ


№6 (216) 17-30 березня 2009 року
Виробник та дистрибьютор в Україні,

Категория: Мои статьи | Добавил: romamoroz (06.12.2009) | Автор: Роман
Просмотров: 900 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Киев,Одесса,Ровно,Харьков,Донецк,Крым,Луцк,Львов,Черновцы,Житомыр,Тернополь,Крывой Рог,Луганск,Севастополь,Ужгород,Ивано-Франковск,Виница,Сумы,Хмельницк,Чернигов.
Офицыальный сайт ШИКарная мебель' Интернет магазины - рейтинг TopShops.com.ua. Интернет магазин - отзывы потребителейЦены на компьютеры. Объявления Украины и России. WoodExРейтинг@Mail.ru Рейтинг Сайтов YandeG
Rambler's Top100 MyCounter - счётчик и статистикаСтроительные материалыПортал Ваш Дом в Украине - все для строительства и ремонтаBAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: проектирование, инструменты, строительное оборудование
каталог сайтівPR-CY.ru
LPD MC
PulsCen.ru
Ленточная пакля,Ленточный межвенцовый утеплитель, льняной утеплитель, евролен, льняной войлок – все материалы для утепления венцов деревянного дома со сруба,Ленточный межвенцовый утеплитель для деревянного дома, дачи, бани,пакля цена,пакля строительная для конопатки,ленточная пакля для конопатки,льняное масло,лляное масло для дерева,антисептик для дерева з воском,шнур декоративній,ляная веревка для декорации,уплотнитель для сруба,пробівка паклей пазов дома.