Льняное масло,льняна олія, лляное масло, лляна олія
Використання лляної олії (стаття інтервью 1).
Питання: чому підігрівати лляну олію обовязково та необхідно?
Відповідь: підігрівати не обовязково , але для більш якісного проникнення, лляної олії в дерево до 2,5-3 мм., необхідно підігрівати до температури 45 градусівв по С.Таким чином отримувач лляної олії виграї ще в тому що, розхід підігрітої лляної олії менше, а саме (1л олії вистачає на 9 м.кв.),так як не підігрітогї лляної олії 1л. на 7-8 м.кв.
При зовнішніх роботах по дереву підігрівати обовязково так як втрачаються всі важливі моменти для захисту деревини. Перший слой нанесення лляної олії використовують як грунтове покриття перед фарбуванням деревини, що вважається основним етапом для збереження захисту деревини. Другий слой можна і не підігрівати але сохнути він буде довше в 5-7 раз.Хоча скоріше всього плюс чим мінус. Швидко висихаючі лаки, фарби і т.д. які рекламуються це зовсім не якісний продукт котрий не рекомендується використовувати для захисту дерева.
Питання: добре, тоді чому саме на паровій бані а не наприклад на газовій плиті здійснювати підігрів лляної олії?
Відповідь:туту дуже важливо, щоб зберегти постійну температуру +- 5 градусів по С.Постійна температура необхідна для того щоб, не було перепадів кольору по дереву, в основному це сосна яка вважається більш мяким деревом.
Питання: по якій саме перепад кольору йде мова?
Відповідь: при перепаді температури в районі 10-15 градусів могжуть появлятися відтінки увигляді плям,тобто жовтий або світло жовтий колір, хоча колір лляної олії практично один, лимонно-жовтуватий. Це не страшно, але не зовсім красиво.А виходить так,що одна частина дерева більше втягнула лляну олію а друга менше. Тому ми ще рекомендуємо при нанесенні "втирати" лляну олію в дерево а не просто фарбувати.
Питання: а що значить "втирати"?
Відповідь: "втирати" це теж саме що красити. Просто справа вся в тому що "втирати" необхідно прикладаючи не велике зусилля за допомогою короткошерстної щітки.Порада: купивши довгошерстну щітку, нічого страшного не відбулося, просто обріжте її таким чином, щоб ворсинки були до 3 см. по довжині.І ще фарбувати можна раз а «втирати» декілька, щоб пофарбована повехня досягнула відповідного ефекту, а саме пофарбована поверхня лляною олією повинна мати одинаковий маслянистий покрів. Коли ви переконалися в цьому то можна рухатись дальше наносячи лляну олію по поверхні.
Питання: виходить, що не можна фарбувати пулевилезаторомом та швидко щіткою, так ?
Відповідь: вірно!
Питання: але прироботах з лляною олією і затрати часу більші.
Відповідь: абсолютно точно. А ві як хотіли щоб отримати максимальний результат фарбуванням лляною олією деревяных поверхнонь швидко при цьому виконувати роботу "як небуть". Так не буває.
Питання: а які способи ще існують або можливі при роботі та використанні лляної олії по дереву?
Відповідь: поділюсь з вами ще одним способом. При фарбуванні лляною олією деревянх поверхонь будинків , мебелі і т.д. Дерево після висихання отримує матовій колір а також виділяє його текстуру.Для того щоб придати блиск необхідно взяти шкурку з барана і потерти кілька разів по грунтованій лляною олією деревяною поверхнею. Таким чином ви щей втираєте додатково лляну олію в дерево, для того щоб отримати максимальний ефект захисту деревини.Після другого нанесення берете звичайну болгарку, прикріпляєте насадку, войлочний круг і таким методом поліруєте дерево. Виходить дуже гарна поверхня. Це треба бачити, а не розказувати!
Льняное масло,льняна олія, лляное масло, лляна олія.
Виробник та дистрибьютор в Україні,
|